Autoškola
Jakub Adam
Aktuální termín
zahájení kurzu

Chci se přihlásit

Drobečková navigace

Úvod > Služby > vrácení ŘP

VRÁCENÍ ŘIDIČSKÉHO PRŮKAZU

Přišli jste o řidičský průkaz? Kontaktujte nás a rádi Vám pomůžeme.

Pro vrácení řidičského průkazu musíte absolvovat přezkoušení z odborné způsobilosti řidičů motorových vozidel pokud uplynul více než jeden rok ode dne právní moci rozsudku nebo rozhodnutí, jímž došlo k uložení trestu nebo sankce zákazu řízení motorových vozidel. 

 Kdy můžete absolvovat cvičné jízdy a přezkoušení

 • zákaz řízení udělen soudem - můžete začít až po uplynutí zákazu řízení motorových vozidel. V případě, že Vám byl zbytek zákazu po polovině trestu prominut, můžete začít poté, kdy nabylo příslušné rozhodnutí právní moci!
 • vybodování - můžete začít až po uplynutí zákazu řízení. Lékařskou prohlídku a dopravně psychologické vyšetření můžete absolvovat před koncem zákazu řízení.
 • zdravotní důvody - po doložení zdravotní způsobilosti

 Co k tomu potřebujete

  • žádost do autoškoly - vyplněná a potvrzená spolu se zdravotním posudkem od Vašho praktického lékaře (obojí najdete v rubrice: nabízíme-řidičské průkazy)
  • výpis z karty řidiče kde je vyznačené ukončení zákazu řízení
  • rozsudek soudu nebo rozhodnutí správního orgánu o zákazu činnosti - pokud jste přišli o řidičské oprávnění na základě soudu
  • v případě prominutí zbytku trestu příslušné rozhodnutí nebo usnesení
  • dopravněpsychologické vyšetření

 

Jak výcvik probíhá

Na úvod si vyzkoušíte cvičný test, stanovíte si termín absolvování přezkoušení z odborné způsobilosti řidičů a naplánujete si alespoň 1 vyučovací hodinu cvičné jízdy na vozidle pokud se jedná o vrácení řidičského oprávnění skupin A, B, B+E a 2 vyučovací hodiny pokud se jedná o skupiny C, C+E, D a T.

Rozsah přezkoušení

  1. test z pravidel o provozu na pozemních komunikacích a první pomoci
  2. ovládání a údržba vozidla ( ústně z každé skupiny o kterou žádáte)
  3. praktická jízda ( na vozidle každé skupiny o kterou žádáte)

 

Možnost opakování přezkoušení

Máte možnost pouze jedné opravné zkoušky. Pokud některou část zkoušky neuděláte ani na podruhé, musíte před dalším pokusem zkoušky absolvovat z daného předmětu novou výuku či výcvik v autoškole.