Autoškola
Jakub Adam
Aktuální termín
zahájení kurzu

Chci se přihlásit

Drobečková navigace

Úvod > Služby > výcvik a zkouška s MOTOCYKLEM

VÝCVIK A ZKOUŠKA NA MOTOCYKL

      Počínaje rokem 2016 došlo ke změně průběhu zkoušky na motocykl. Z tohoto důvodu jsme byli nuceni změnit průběh výcviku, což má za následek zvýšení ceny. Rizika spojená s touto změnou, vyvolávají další náklady spojené s výcvikem a následnou zkouškou, které děláme pro bezpečnost žáka. Příkladem zvýšení bezpečnosti je pořízení airbagové vesty na motorku https://www.topmoto.cz/Airbagove-vesty-a-bundy-HELITE/Airbagy-pro-MOTORKARE/Airbagova-vesta-TURTLE-HiVis-zluta-S-M-L-XL. Dále je v ceně zahrnuto úrazové pojištění žáka v průběhu výcviku a zkoušky v základním plnění atd.

 

Průběh výcviku      

       Výcvik se skládá ze tří částí. Výcvik na cvičišti, výcvik s učitelem na jednom motocyklu a samostatné jízdy s učitelem na druhém motocyklu, který bude žáka navigovat prostřednictvím interkomu. Pokud žák zvládne všechny tyto tři části, bude moci jít ke zkoušce.

 

Průběh zkoušky 

       Závěrečná zkouška žadatelů o řidičské oprávnění skupin AM, A1, A2 a A má od 1. listopadu 2015 nová pravidla.

 

       První část této zkoušky zahrnuje předvýjezdovou kontrolu motocyklu a zvláštní jízdní úkony, které obsahuje příloha č. 7 k novelizované vyhlášce č. 167/2002 Sb. Co vše bude součástí zkušební jízdy na cvičišti - viz. příloha (formát docx.) Video ukázka:

 

 

       Druhá část zkoušky probíhá v provozu, kdy žák musí předvést samostatnou jízdu bez učitele. Komisař bude žáka navádět interkomem z doprovodného vozidla autoškoly.